Airi Vipulkumar Kansari autoriristsed

‹ Detsember 2014

Pika kantrilaulja staažiga Airi Vipukulmar Kansar on üks värskemaid EAÜ liikmeid, nimelt täitis Airi avalduse 17.novembril 2014. Põhjusena nimetab ta asjaolu, et kui seni oli ta armastanud laulda vaid teiste kirjutatud muusikat, siis nüüd esmakordselt võttis ta olude sunnil ette ka laulusõnade kirjutamise.

wp51c1f68e_01_06

Foto: Presshouse, Penelope Russak

Airi ei salga, et on alati usaldanud professionaalseid heliloojaid ja sõnaseadjaid ega pole oma nina neisse valdkondadesse toppinud. Kuid nüüd, kui lähenes tähtaeg oma lugusid Eesti Laulule üles seada, oli initsiatiivikas tema sõbranna Greta Kaupmees, kes võttis ka sõnade kirjutamise alguses enda peale. Siis aga hakkas Airi aitama rütmikaga ja nii juhtuski, et juba inglise keelsed sõnad kirjutas ta ise. Looks siis vastavalt „Tantsi, Tantsi veel“ ja „Shake it, Shake it, boy“, mis on hoogne Mikk Targo muusikale kirjutatud mõningate indiapäraste instrumentidega Bollywoodilik tantsulugu. Tõsi, ei eesti, ega ka inglise keelne lugu seekord Eesti Laulu zürii südameid ei võitnud ning Airi pääses konkursi finalistide hulka hoopiski Urmas ja Anneli Kõivu looga „Saatuse Laul“.

Vaatamata esialgsele väikesele ebaedule autorite seas, kinnitab Airi, et kavatseb sellel lool veel kindlasti paljudel kontsertidel kõlada lasta ja rahva südameid vallutada. Ja nüüd, mil väike hirm laulukirjutamise teel juba murtud, ka tulevikus sule haarata.

Airi selgitab veel, et kuigi tal oleks aastatega kogunenud tähelepanekutest kindlasti ka midagi filosoofilisemat võimalik kirjutada, annab ta aru, et kui anda LIVE kontserte, siis ei pea lood olema eriti vaimsed, pigem hoopis meelelahutuslikud.