Ära loobu rahast – registreeri kõik oma lood!

‹ Detsember 2014

Eesti Autorite Ühing saab tihti päringuid reklaamifirmadelt, kes tunnevad huvi ühe või teise autori teose kasutamise osas, rääkis EAÜ NCB osakonna juhataja Mario Kivistik. Sellisel juhul on vaja võimalikuks kasutuseks saada autori otsene nõusolek. Kuid kui meil on kasutada autorite aegunud kontaktandmed, siis ei jõua väärt pakkumised mõnikord nendeni.

„Alles sel suvel oli juhus, kus sooviti saada ühendust ühe meie liikmega ja pakkuda rahaliselt vägagi atraktiivset diili, mis minu hinnangul võis ulatuda mitmetesse tuhandatesse eurodesse,“ rääkis Kivistik. „Otsisime liiget kõigil meile teada olnud aadressidel, kuid kahjuks jäi ta siiski leidmata ja ka kontrakt sõlmimata.“

Kivistik rõhutab, et lisaks on vajalik muusikateoste korrektne ja võimalikult kiire registreerimine selleks, et EAÜ saaks kogutud tasud autorite vahel õigesti jaotada ning õigeaegselt välja maksta. „Paneksime kõigile liikmetele veelkord südamele, et teil tuleks kõik oma loodud ja avaldatud teosed registreerida EAÜ veebilehel või vastavatel teose registreerimise kaartidel, mis on saadaval EAÜ kontoris. Sellest sõltub otseselt teie enda sissetulek.“

Samuti tuleks EAÜ-le teatada muudatustest liikmeks astumise avaldusele kantud andmetes, milleks on pseudonüüm, pangaarve number, elukoht, telefon, e-posti aadress.

wp84ae2910_06

Oma lugude registreerimine on kõige lihtsam läbi EAÜ kasutajaliidese, millele ligipääs on EAÜ uue kodulehe üleval paremas nurgas.