Karl-Erik Taukar annab aru

‹ Detsember 2014
wp27f2d57a_01_06

Foto: PM/Scanpix, Mihkel Maripuu

Vastselt oma debüütplaadi „Vääramatu Jõud“ välja andnud Karl Erik Taukar, kes on ülikoolis õppinud ajakirjandust ja kommunikatsiooni ning jõudnud töötada ka kelnerina, on õnnelik, et saab praeguseks 100% tegeleda vaid sellega, mis talle meeldib ehk muusika kirjutamise ja laulmisega. Tänaseks on Taukar Eesti Autorite Ühingu liige olnud veidi üle aasta.

Karl Erik Taukar (25) oli nõus vastama mõnele küsimusele.

Mis on sinu mälupildis esimene tugevaim muusikaline emotsioon, mida lapsepõlvest mäletad?

See oli ilmselt 1996 suvi, enne esimest klassi, kui kuulsin lugusid nagu „Armastan ma luuserit“ või „Sellest saab meie suvi“ Code One esituses. Sel ajal teadvustasin endale esimest korda popmuusika olemasolu.

Milline on sinu lemmikžanr?

Lemmikžanri ei ole, aga teadlikum musakuulamine sai alguse koos esimeste kitarrikatsetustega. Otsisin Kazaast märksõna “guitar solo” ja jõudsin Van Halenini. See bänd on jäänudki heas mõttes “lapsepõlvetraumaks”, mõjutab mind ja laulukirjutamist päris olulisel määral. Kõige paremini on see seni avaldunud minu debüütplaadi 10. loos – “Kõik kordub”.

Esimesed muusikalised mõjutajad?

Ruja, ZZ Top, Snap, Led Zeppelin – see, mida isa parajasti kuulas.

Kas oled rohkem autor või artist?

Praegu on seda veel vara öelda, olen alles esimese plaadi välja andnud. Aga selge on see, et võõraste lugude väga heal tasemel interpreteerimiseks peab see ikkagi saama sinu osaks. Ja seda ei juhtu alati.

Sinu lemmiklugu enda repertuaarist?

Üks südamelähedasemaid on uuelt plaadilt teine lugu, „Unustatud mees“, millele on sõnad kirjutanud külalisautorina Maarja-Liis Ilus. Kuigi tavaliselt algab kõik minu jaoks viisist ja harmooniast, siis selles loos on sõnad kõige tuumaks.  

Kui suurelt unistad: kas sinust saab Eesti või rahvusvaheline artist?

Oehh… Praegu mul küll meeldib kasvatada oma kuulajate ringi Eestis ja minu muusika on kirjutatud  ja suunatud ennekõike Eesti inimestele. Mis saab tulevikus, on vara öelda, kuid kindlasti tahaksin ükskord tulevikus proovida ennast ka rahvusvahelise taotlusega projektides.

Millised on sinu lemmik esinemiskohad Eestis?

Kõige lahedam on olnud Kablis ja Kuressaares. Olen ka ise suur mere fänn, võib olla on sellel osa süüd. Kuid jah, kuidagi on neis kohtades olnud kõige suurema energiavahetusega kontserdid.

Mida ootad jõuluvanalt kingituseks?

Kui saaks, et need kolm vaba päeva jõulude ajal jääksid vabaks ja ma saaksin sõita Viljandisse, kus on minu lapsepõlvekodu.

Kuidas suhestud autoriõiguste teemaga?

On selge, et iga autori looming vajab kaitsmist. Ma usun, et täna saavad sellest aru ka kuulajad: muusika on ju ka legaalsel teel ülimalt lihtsasti kättesaadav.