46 lugu võistlevad Eesti oma „We are championsi“ pärast

‹ Juuli 2015

Eesti Olümpiakomitee (EOK) algatusel on muusika-aastal käivitunud hoogne spordiloo otsimine, mis võiks pallisaalides ja autasustamispjedestaalide taustal asendada igihaljaid inglisekeelseid „We will rock you“ ja „We are the champions“ kõlavaid esitusi.

Et teadupärast toimub kümneid väiksemaid ja suuremaid spordiüritusi mitmel pool Eestis iga päev, lisaks hulgaliselt tiitli- ja karikavõistlusi, siis on konkursi võiduloo autoril suur šanss tõusta ka üheks enimmängitud autoriks Eestis. Seda kõike aga vaid juhul, kui konkursi võidulugu ka rahva lemmikuks osutub.

EOK turundusjuht Anu Kaljurand Foto: Õhtuleht/Scanpix, Teet Malsroos

EOK turundusjuht Anu Kaljurand
Foto: Õhtuleht/Scanpix, Teet Malsroos

EOK turundusjuhi Anu Kaljuranna sõnul on konkursil oma kindel statuut ja tähtajad, kuid päris kindlasti ei hakka EOK ühelegi spordiklubile ette kirjutama, mis muusikat seal peaks mängitama. „Me ei otsi ametlikku spordihümni, pigem on tegemist meie sooviga leida eestikeelseid lugusid, mis sportlasi innustaks,“ ütles ta. Kui ei leita ühte hitti, mis meeldiks ühtmoodi nii konkursi züriile kui spordirahvale, pidas Kaljurand võimalikuks, et aktiivset kasutust leiavad mitmed lood. Näiteks ühte mängitaksergutamiseks või rahva käivitamiseks, teist võidu puhul, kolmandat aga kaotusevalust ülesaamiseks.

Mikk Targo Foto: Postimees/Scanpix, Toomas Tatar

Mikk Targo
Foto: Postimees/Scanpix, Toomas Tatar

Spordilaulu valimise konkursi züriisse kuuluva Mikk Targo sõnul laekus määratud tähtajaks, 5. juuniks kokku 46 laulu, millest kuus ka teise vooru pääsesid. Targo märkis, et üldine tase oli võrreldav Eesti Laulule laekuvate lugude tasemega ega olnud liiga kõrge. Tema sõnul oli siiski kõigis teise vooru pääsenud kuues laulus midagi väga head, kuid lugude tervikpilt vajas täiustamist. Parendatud lugusid koguneb konkursi zürii hindama juba juuli alguses, et siis juba lõplik otsus langetada.

Anu Kaljurand lisas, et kui kellelgi jäi hea sporditeemaline eestikeelne lugu konkursile esitamata, võib seda alati ka hiljem EOKle pakkuda. Kui lugu on hea ja meeldib rahvale, siis kindlasti toetab selle levimist ja kasutamist ka EOK.