Popkooripidu meelitas kohale Hiina koorid

‹ Juuli 2015

EAÜ toetas juba neljandat aastat Popkooripidu, mis tõi sel aastal Tartu Lauluväljakule kokku üle 5000 laulja ja ligi 10 000 pealtvaatajat. EAÜ juhatuse liikme ja helilooja Mikk Targo sõnul oli seekordne Popkooripidu eriline mitmel põhjusel. Näiteks sõitis kohale kaks Hiina koori, kes õppisid selle tarbeks ära ka rea eestikeelseid lugusid eesotsas Tiigrikutsuga. Eesti koorid lisasid vastutasuks oma repertuaari Hiina eelmise aasta tuntuima poploo, mis kannab eesti keeles pealkirja „Õunake“.

Koore saatis ka sel aastal Estonian Dream Big Band, dirigendipulti astusid Veronika Portsmuth, Janne Fridolin, Lydia Rahula, Siim Aimla ja Lauri Breede.

Solistidena astusid tänavusel peol üles Tanja Mihhailova, Birgit, Liisi Koikson, Anne Veski, Ivo Linna, Dave Benton, Karl Mihkel Salong ja Ott Lepland. Kontserdil kõlasid muuhulgas Eestit Eurovisioonil esindanud parimad laulud – osa neist originaalesitaja poolt ette kantuna, osa uudsetes ja huvitavates kooslustes. Näiteks sai kuulda Ivo Linna ja Tanja Mihhailova duetti ja Anne Veski esituses Inese poolt kuulsaks lauldud laulu “Iseendale”.

Eesti Autorite Ühing toetas Popkooripidu 18 000 euroga.

Popkooripidu on aastast aastasse kokku kogunud üha enam ja enam pealtvaatajaid. Fotomeenutus 2014. aasta Popkooripeost Foto: Popkooripidu (SATartu Muusikafestival), Georg Rosma

Popkooripidu on aastast aastasse kokku kogunud üha enam ja enam pealtvaatajaid.
Fotomeenutus 2014. aasta Popkooripeost
Foto: Popkooripidu (SA Tartu Muusikafestival), Georg Rosma