Vist ainus eestlane, kes internetis raha teenib

‹ Juuli 2016

Tänavusel Kuldplaat 2016 auhinnagaalal tõusis ühena paljudest pjedestaalile Pärnu noormees Rene Pais. Paljudele tegevmuusikutele ja –autoritele ehk tundmatu, kuid hetkel ehk üks väheseid, kui mitte ainus eestlane, kes interneti kaudu levivast muusikast tuntavat rahalist kasu lõikab.

Lisaks iseloomustab teda tõsiasi, et meediale ta intervjuusid niisama ei jaga – kogu 10 aastase ülieduka tegevuse jooksul on intervjuusid kogunenud paar-kolm.

Siinkohal avaldame fakte Rene Paisi kohta, keda tema publik tunneb eelkõige meloodilise elektronmuusika DJ ja produtsendina ning kes kasutab artistinime Syn Cole.

·    Sündinud 25. märts 1988 Pärnus ja kasvanud ka üles Pärnus.
·    Lõpetanud muusikakooli klaveri erialal.
·    Jättis muusika tõttu pooleli õpingud kõrgkoolis.
·    Alustas muusika produtseerimisega 16-aastaselt 2004. aastal, peamiseks žanriks trance.
·    Esimene Eesti artist, kelle produtseeritud lugu on Spotifys kuulatud üle miljoni korra.
·    2007. aasta kevadel avaldas Baroque Records esimesed lood “Frozen Desert”, “Hellrazor“ ja “Dehydration”.
·    Püüab igal kontserdil mängida oma lugusid pooleks võõrastega.
·    Esimene rahvsvaheline hitt – 2012. aasta remiks tuntud Rootsi produtsendi Avicii loole “Silhouettes“. Remix jõudis USA iTunes Dance Top 100 edetabelis suisa 20. positsioonile ning see võeti ka USA suurimas sateliitraadiovõrgus Sirius XM mängukavva.
·    Avicii plaadifirma LE7ELS võttis Paisi oma tiiva alla ja sealt sai ta ka oma artistinime Syn Cole.
·    Tema nõustajaks ja toeks läbi aastate ongi olnud Ash Pournouri, Iraani päritolu Rootsi muusika manager, kes seisab ka Avicii taga.
·    Rene Pais töötab peamiselt välisriikides, sh maailma suurimatel tantsumuusikafestivalidel  Tomorrowland, Miami Ultra Music Festival, Creamfields, EDC Las Vegas. On teinud koostööd staaridega nagu Katy Perry, Jennifer Lopez, Zedd ja Ed Sheeran.
·    Tema tantsuhitti “Miami 82” on Spotify keskkonnas kuulatud üle miljoni korra, lisaks on see festivalidel ja klubides üle maailma hullutanud sadu tuhandeid inimesi. Populaarne Norra produtsent Kygo remiksis sama lugu ja omakorda seda versiooni on Soundcloudi keskkonnas kuulatud üle nelja miljoni korra.
·    Tema Facebookilehte on laikinud 255 000 fänni.
·    Rene ammutab inspiratsiooni muuhulgas filmimuusikast. Tema lemmikheliloojad on Hans Zimmer ja John Williams, kes on mõlemad ühed tuntumad filmimuusika auhindade noppijad Kuldkloobuste ja Oscarite gaaladelt.
·    18. märtsil 2016 tuli välja tema seni viimane singel “The Daze“, lauljaks Los Angelesist Kelly Sheehan, lavanimega Madame Buttons.
·    Syn Cole esineb 4.-6. augustini Pärnu rannas toimuval Weekend Festivalil.
PS: nimi Syn Cole ei tähenda midagi. Selle nime mõtlesid nad välja koos Ashiga.

Fotomeenutus eelmise aasta Weekend festivali viimaselt päevalt. Foto: Scanpix/Pärnu Postimees, Fotograaf: Ants Liigus

Eestis astub Rene Pais (Syn Cole) Weekend festivalil Pärnus. Fotomeenutus eelmise aasta Weekend festivali viimaselt päevalt. Foto: Scanpix/Pärnu Postimees, Fotograaf: Ants Liigus