Juuni 2013

Autorite ühing jaotas liikmetele keskmiselt 546 eurot honorare


18. märtsil kogunenud Eesti Autorite Ühing (EAÜ) üldkoosolek kiitis heaks 2012. aasta majandustegevuse aruande, mille kohaselt kogus ühing eelmisel aastal 4,64 miljonit eurot, millest 2416 organisatsiooni liikme vahel läks jaotamisele 1,32 miljonit eurot. Lisaks toetas EAÜ Eesti muusika arenguga seotud projekte 243,6 tuhande euroga.

 

Loe lähemalt >>>

Aapo Ilves (allikas: wikipedia, foto: Aapo Ilves)

 

Aapo Ilvese pool palka tuleb autoritasudest


Aapo Ilves on mees, kelle loomingut teab vist iga eestlane. Kuid nii on see olnud vaid vähem kui 10 aastat, mil Võromaa pärapõrgus elutsev luuletaja ja laulumeister sai valmis oma esimese hiti, millega kenad neiukesed laulsid kohaliku Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis võrokeelset „Tii“-d.

 

Uurisime Aapolt, kuidas hitid sünnivad ja kas selleks on tal mõni oma retsept.

 

Loe lähemalt >>>

Eesti filmiklassika DVD sari rõõmustas nii Eesti Päevalehte kui EAÜ-d


2012. aasta üheks edukaimaks koostööprojektiks oli EAÜ jaoks koostöös kirjastusega Hea Lugu OÜ sündinud Eesti filmiklassika DVD-de sari, mida said hea hinnaga omale osta Eesti Päevalehe lugejad. Peagi plaanivad samad tegijad juba uut DVD sarja, sedapuhku Eesti lastefilmide paremikust läbi aegada.

 

Loe lähemalt >>>

 

Eesti Film 100 logo

 

Eesti autorid vs VIASAT- kellele jääb õigus?


Enam kui kaks aastat menetluses olnud Eesti Autorite Ühingu kaebus satelliidi vahendusel teleprogramme edastava VIASATi vastu on mai lõpuks läbinud kõik kolm kohtuastet ja lõplik tõde on endiselt selgumata. Kuigi nii maa- kui ringkonna-kohus on EAÜ kaebuse sisuliselt rahuldanud ja oma otsustega kohustanud VIASATi sõlmina EAÜga litsentsilepingu ning tasuma selle katteks ca 1% lõpptarbijatelt kokkukogutavast summas, saatis Riigikohus Ringkonnakohtusse tagasi, et täpsustada mitmeid detaile.

 

Loe lähemalt >>>

Helen Sildna: Tallinn Music Week ilma toetajateta hakkama ei saaks


Intervjuu Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildnaga.

 

Loe lähemalt >>>

 

Ivar Must toodab muusikat Aafrikasse ja Venemaale


Produtsent ja helilooja Ivar Must, kelle pika loometöö värvikamakss verstapostiks on kahtlemata esimese mustanahalise laulja viimine Eurovisiooni võiduni ning läbi kogu Eurovisiooni ajaloo punktisummalt teise koha väärilise laulu kirjutamine, ei usu juba ammu, et Eestist võiks maailma vallutama tõusta meie oma ABBA, mis rajaks rootslaste eeskujul teed Eesti muusikatööstuse laiemale tuntusele. Just seepärast töötabki Must, kes võiks vabalt ära elada oma ca 150 muusikapala autoritasudest, endiselt varahommikust hilisõhtuni selle nimel, et oma stuudio ekspordimüügi mahtu kasvatada. Kui täna on tema kundedest 40% piiri tagant, siis poleks laulusepal midagi ka selle vastu, et välismaale tehtav töö lausa 90% tema tööajast võtaks. Makstakse rohkem, ollakse professionaalsemad ja emotsionaalsemad, ütleb ta.

 

Loe lähemalt >>>

Miks 5700 loomeinimest riigi vastu kohtusse läksid?


Eesti Autorite Ühing (EAÜ), Eesti Esitajate Liit (EEL) ja Eesti Fonogrammitootjate Ühing (EFÜ), esindades ühtekokku ligi 5700 loomeinimest, andsid juba 18. veebruaril Tallinna Halduskohtusse sisse kaebuse, milles soovivad tunnistada põhiseadusega vastuolus olevaks hetkel kehtiva, kuid sisult aegunud salvestusseadmete- ja kandjate nimekirja, mille alusel arvestab riik autoritele kompensatsiooni nende loomingureprodutseerimise tõttu saamata jäänud tulu eest. Ühtlasi nõuavad organisatsioonid riigilt kahjuhüvitist aastatel 2010-2012 tekitatud kahju eest summas 541 708 eurot.

 

Loe lähemalt >>>
Eemalda end uudiskirjast